Rozhodca Australian Open predviedol úžasný úlovok počas súboja Daniila Medvedeva

Rozhodca, ktorý dohliada na štvrťfinále Australian Open medzi favoritom turnaja Daniilom Medvedevom a Felixom Augerom-Aliassimom, bol povolaný do akcie, aby v polovici zápasu dobre chytil. Prvý set bol vyrovnaný za stavu 5:5 a 40, keď medzi párom vypukla pekná výmena.

Kanaďan sa pôsobivo priblížil k sieti a poslal strelu po pravej strane Medvedeva.

Rus dosiahol loptičku a trafil silný forhend, ktorý sa zdal byť predurčený preletieť okolo Auger-Aliassimeovej pre bod.

21-ročný hráč stojaci pri sieti vymrštil natiahnutú pravú ruku smerom k lopte, ktorá poslala loptu mimo ihriska smerom k rozhodcovi.

Strela Augera-Aliassima pristála vo vďačných pazúroch rozhodcu k radosti davu.

LEN V:

K

Rozhodca Australian Open bol nútený chytať, keď Daniil Medvedev vyhral bod (Obrázok: GETTY)

Australian Open prepukol v potlesk a na tvári rozhodcu sa objavil ironický úsmev.

Kanaďan sa pred svetovou dvojkou dostal do obrovského dvojsetového náskoku, ale Medvedev vyhral tretí set v tie breaku, aby si udržal šance na druhý grandslamový titul.

Víťaz súťaže sa v semifinále stretne so Stefanosom Tsitsipasom po tom, čo grécka hviezda porazila Jannika Sinnera v priamych setoch.

Tsitsipas vyhral 6-3 6-4 6-2, aby postúpil a pokračoval vo svojom turnaji, ktorý bol poznačený priestupkami.

Apostolos, Tsitsipasov otec, je súčasťou trénerského tímu gréckej superhviezdy a často sa zdá, že počas zápasov dáva svojmu synovi z lóže taktické tipy.

Koučovanie na kurte je na ATP Tour prísne zakázané a Tsitsipas bol potrestaný trénerským priestupkom pri jeho víťazstve v treťom kole nad Benoitom Paireom a triumfe vo štvrtom kole proti Taylorovi Fritzovi.

Na konci štvrtého setu proti Fritzovi rozhodca dokonca povedal Tsitsipasovi, aby sa porozprával so svojím otcom a vyzval ho, aby prestal s takýmto správaním, inak dostane ďalšie porušenie pravidiel.

V druhom semifinále sa Rafael Nadal stretne s Matteom Berrettinim o postup do finále Australian Open.

DM

Felix Auger-Aliassime trafil loptu do lona rozhodcu po strele Daniila Medvedeva (Obrázok: GETTY)

Nadal porazil Kanaďana Denisa Shapovalova v mamutom štvrťfinále, ktoré trvalo päť setov, pričom Španiel triumfoval 6-3 6-4 4-6 3-6 6-3.

Dvadsaťnásobný grandslamový šampión sa po víťazstve na Australian Open v roku 2009 ženie za druhým titulom - a poslal varovanie Berrettinimu, ktorý v utorok porazil Gaela Monfilsa.

„Matteo, už nejaký čas je jedným z najlepších hráčov sveta. Je veľmi solídny,“ povedal Nadal.

„Musím hrať na 100 percent a na najvyššej úrovni, ak si chcem udržať šancu bojovať, byť konkurencieschopný a pokúsiť sa dostať do finále.

'Dnes som super šťastný. Pre mňa je toto víťazstvo za týchto okolností mimoriadne dôležité a možnosť vyhrať [a dostať sa] do semifinále grandslamu po všetkom je pre mňa veľkou pozitívnou energiou.'