Daniil Medvedev spustil tirádu na „malé dieťa“ Stefanosa Tsitsipasa – „Drž hubu“

Medvedev a Tsitsipas boli súčasťou ranej úrody hráčov „Next Gen“ podporovaných ATP Tour, ktorí sa kvalifikovali do finále Next Gen v prvom a druhom roku svojho vzniku.

Dvojica je vekovo od seba vzdialená pár rokov a obaja boli označovaní za jedny z najväčších tenisových potenciálnych kandidátov, ktorí prevezmú vedenie, keď veľká trojka nakoniec odíde do dôchodku.

Ale v počiatočných fázach svojej kariéry sa vážne stretli a boli zapletení do sporu, ktorý vyústil do toho, že grécka hviezda zablokovala svetovú dvojku na Instagrame.

Ich prvé ohnivé stretnutie na Miami Open 2018 malo za následok, že si obaja hráči na konci zápasu navzájom nadávali, pričom rozhodca bol nútený zasiahnuť a zadržať Medvedeva.

LEN V:

Stefanos Tsitsipas nazývaný Daniil Medvedev a

Stefanos Tsitsipas nazval Daniila Medvedeva v starom spore „bulls*** Rus“ (Obrázok: Getty)

Súčasná svetová dvojka a štvorka sa stretli v úvodnom kole Miami Open pred štyrmi rokmi, pričom Medvedev spečatil návrat 2-6 6-4 6-2.

Rus, ktorý bol v tom čase na svetovej 52. priečke o 50 nižších priečok, si dal na konci druhého setu dlhú prestávku na toaletu po tom, čo vyhral, ​​aby prinútil rozhodcu, ale Tsitsipas, ktorý je teraz známy svojimi dlhými prestávkami na toalety, ktoré podnietili implementáciu. nového pravidla o časovom limite na turné v tomto roku, urobil núdzovú prestávku za stavu 1:2 v poslednom sete.

Neskôr v treťom sete Medvedev vyzval vtedajšiu svetovú 70-ku za to, že sa neospravedlnila za sieťovú šnúru, no v závere zápasu dali obaja hráči najavo svoje pocity.

Bolo vidieť, že Tsitsipas niečo povedal svojmu súperovi pri sieti, čo Medvedev napadol, keď sa hráči stiahli na svoje lavičky.

NEPREHLIADNITE

'Človeče, radšej drž hubu, dobre?' povedal víťazný Rus, keď si sadol.

Keď sa rozhodca snažil rozptýliť napätie, Medvedev vstal, začal sa približovať k lavičke gréckeho hráča a pokračoval: „Ahoj Stefanos, chceš sa na mňa pozrieť a porozprávať sa?

„Máte nejaké problémy, počas [zápasu] idete na päť minút na núdzovú toaletu a potom stlačíte let a neospravedlňujete sa. Myslíš si, že si dobré dieťa?'

Súčasnú svetovú štvorku bolo vidieť, ako si balí veci a odchádza, keď Medvedev pristúpil k jeho lavičke a povedal: „Pozri sa na mňa, hej, pozri sa na mňa, hej. Nepozeraj sa na mňa,“ zatiaľ čo sa ho rozhodca snažil zadržať.

Rozhodca pokračoval v upokojovaní Medvedeva a teraz 25-ročný zavtipkoval: „On to začal, on to začal,“ ako predsedajúci rozhodca súhlasil, že počul Tsitsipasov komentár pri sieti.

'Povedal bulls*** Russian,' povedal čerstvý šampión US Open a dodal: 'Myslíš, že je to normálne?'

„Odpovedal som mu, pretože nevie, ako bojovať. Je to malé dieťa, ktoré nevie, ako bojovať,“ pokračoval, keď Tsitsipas odchádzal z kurtu.

Dvojica odvtedy prešla dlhú cestu, obaja sa dostali do prvej trojky sveta a vyhrali finále ATP, zatiaľ čo Medvedev získal svoj prvý grandslamový titul v minulej sezóne, zatiaľ čo Tsitsipas dosiahol svoje prvé finále na Majorku.